راهنمای انتخاب لباس ویژه فصل پاییز

یک راهنمای انتخاب لباس پاییزی جدید و کامل, هر سال با شروع فصل پاییز مجله‌ها، فروشگاه‌ها، سایت‌ها و بروشورها پر می‌شوند از مدل‌ها و رنگ‌های مختلف لباس‌های پاییزه، اما چه لباسی با چه ویژگی‌هایی، چه جنسی و چه رنگی برای پاییز مناسب است؟
در این چگونه می‌خواهیم علاوه بر راهنمایی انتخاب لباس‌های پاییزی، لباس‌هایی را به شما پیشنهاد کنیم که نه تنها پاییز امسال، که پاییز سال‌های دیگر هم بتوانید از آنها استفاده کنید. و بعد از مدتی از خریدشان پشیمان نشوید.

۱-ژاکت و کت
پاییز فصل لایه لایه لباس پوشیدن است؛ یعنی به جای پوشیدن یک لباس گرم و سنگین، بهتر است چند لباس نازک را روی هم بپوشید تا در صورت گرم و سرد شدن دمای هوا یا در مکان‌های متفاوتی که در آنها قرار می‌گیرید، بتوانید پوشش خود را تغییر دهید.

یکی از این پوشش‌های ضروری «ژاکت» است. پوشیدن یک بلوز کاملا اندازه بدن – به اصطلاح فیت و چسب – یا یک ژاکت تک دکمه ای، جلیقه یا کت جین سالهای سال مد است و شما را خوش پوش می‌کند. کت‌های خلبانی هم انتخاب مناسبی برای آقایان جوان است و دوام زیادی دارند.

۲-کیف چرمی
اگر می‌خواهید در این فصل کیف بخرید، باید حساسیت بیشتری در مورد جنس آن به خرج دهید. «چرم و جیر» و رنگ‌های بین قهوه ای خاکی و قرمز گرم بهترین انتخاب‌ها هستند.
وقتی کیف می‌خرید، دقت کنید اندازه ی آن با جثه تان متناسب باشد؛ یعنی اگر ریز نقش هستید کیفی کوچک تر و اگر درشت هیکل هستید، کیفی بزرگتر انتخاب کنید. اگر جثه ی شما و کیفتان خیلی با یکدیگر هماهنگ نباشند، ریزی و درشتی شما بیشتر به چشم می‌آید.

۳-چکمه
داشتن چکمه در فصل پاییز و زمستان یک ضرورت است بنابراین اگر می‌خواهید در این فصل پاپوشی تهیه کنید، بهتر است به جای خرید کفش، چکمه بخرید. انتخاب نیم بوت چرم، سبک و با پاشنه ی متوسط نشانه ی تیز هوشی است زیرا پوشیدن آنها هم با شلوار و هم با دامن مناسب است.
البته چکمه ی بلند برای مناطقی که فصل بارانی بیشتری دارند، بهتر است مخصوصا چکمه ی مشکی که با رنگ‌های بیشتری می‌تواند هماهنگ شود.

۴-شلوار
شلوارهای مخمل کبریتی که رنگ‌های متنوعی دارند و می‌توانند با بلوزهای زیادی هماهنگ شوند و شلوارهای جین با رنگ‌های تیره و متمایل به آبی نفتی، مناسب و مد این فصل هستند.

۵- پلیور
پلیورهایی که از الیاف طبیعی تهیه شده اند، بهترین انتخاب برای این فصل هستند. پشم، کشمیر و کتان از الیافی هستند که جابجایی هوا در آن‌ها خوب انجام می‌شود و برای لایه لایه پوشیدن لباس مناسب اند. از طرفی احتمال اینکه حساسیت پوستی ایجاد کنند نیز کم است و دوام زیادی دارند.

۶- و اما رنگ‌ها
برخی روان شناسان معتقدند که انتخاب هر یک از رنگ‌ها برای پوشش پاییزی می‌تواند نشان دهنده ی یکی از صفات برجسته ی شما باشد:

بنفش
استفاده از رنگ بنفش به خصوص بنفش تیره، در روزهای پاییزی نشان دهنده ی اعتماد به نفس بالا و داشتن قدرت تصمیم گیری در فردی است که این رنگ را برای پوشش خود انتخاب کرده است. بنفش تیره از محکم ترین و پایدارترین رنگ‌هاست و حس اقتدار زیادی به افراد می‌دهد.

۷-سبز
افرادی که کنترل درونی دارند و حس می‌کنند از نظر شخصیتی می‌توانند افراد دیگر را تحت تأثیر قرار دهند و در کنترل خودشان بگیرند، لباس‌هایی با رنگ طبیعت نمی‌پوشند؛ مثل سبز که رنگی کاملا متضاد با پاییز است.

۸-نارنجی
برخی افراد دارای شور و شعف زیادی هستند و برای تطابق با محیط و نشان دادن شادی و نشاط خود از رنگ‌های زرد تیره، قرمز و نارنجی در پاییز استفاده می‌کنند. معمولا حس تطابق پذیری این افراد با محیط اطراف و تغییرات احتمالی زندگی شان بیشتر از دیگران است.

۹-قهوه ای
تصور کنید در یک روز کاملا پاییزی که رنگ تمام درختان و برگ‌های آن به سمت طیف وسیعی از قهوه ای و نارنجی متمایل شده، در خیابان فردی با کت و شلوار قهوه ای تیره، لباس قهوه ای روشن و کفش آجری ببینید.
چه حسی به شما دست می‌دهد؟ قطعا در دلتان او را به خاطر این حسن سلیقه و تطابق با محیط تحسین می‌کنید؛ چیزی که خود این فردبه دنبال آن است. معمولا کسانی که رنگ پوشش خود را به رنگ طبیعت اطرافشان نزدیک می‌کنند، به دنبال نوعی جلب توجه و تحسین دیگران هستند
زیبایی طلبی چنین افرادی زیاد است و به نظر مردم درباره ی خودشان اهمیت زیادی می‌دهند. آنها به دنبال افزایش اعتماد به نفس خودشان هم هستند و تطابق با محیط را یکی از راه‌های آن می‌دانند. پوشیدن لباس‌هایی در طیف قهوه ای، آن هم در فصل پاییز، نوعی امنیت روانی برای افراد در پی خواهد داشت.

۱۰- زرد
افرادی که سازگاری بیشتری با محیط دارند و احساس می‌کنند می‌توانند قدرت هماهنگی با طبیعت اطراف خود داشته باشند، نوع پوشش شان را در فصل‌های مختلف تغییر می‌دهند. معمولا کسانی که کنترل بیرونی دارند و می‌دانند که محیط بر آنها تأثیر می‌گذارد، در فصل پاییز بیشتر لباس‌هایی با طیف زرد روشن و قهوه ای بسیار روشن می‌پوشند.