80 درصد خانم ها سلولیت دارند

اضافه سایز موضعی بیشتر مربوط به مناطق مبتلا به سلولیت است برای آشنایی با سلولیت درهایی زا آن این مطلب را تا پایان بخوانید.
هیلدا شناسی، کارشناس تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: سلولیت در اثر تجمع چربي که به سطح بالایی پوست فشار وارد می کند ایجاد می شود باعث تشکیل فرو رفتگی هایی در پوست می شود.
وی در ادامه ورزشهای هوازی را یکی از روشهای رهایی از سلولیت دانست و گفت: ورزشهایی از جمله پیاده روی، دوچرخه سواری، دویدن که روی قسمتهای ران تمرکز دارند در رفع سلولیت مؤثر است.
این کارشناس تغذیه با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: مصرف روزانه 1/5 لیتر آب به دلیل هیدراته نگه داشتن پوست و دفع سموم روش مناسبی برای رهایی از سلولیت است.
شناسی همچنین اظهار داشت: مصرف غذاهای حاوی لیستین از جمله تخم مرغ، سیب، سویا، اسفناج، گل کلم، بادام زمینی و کاهو باعث استحکام جداره سلولها می شود.
وی با اشاره به اینکه مصرف پروتئین از جمله مغزها، حبوبات، شیر کم چرب، گوشتهای کم چرب باعث تقویت و تسریع ساخت کلاژن و الاستین می شود که از تشکیل سلولیت جلوگیری می کنند.
وی تصریح کرد: روغن موجود در ماهی نیز از آسیب رساندن به جداره سلول های پوستی جلوگیری می کند، سعی کنید در هفته حداقل یکبار ماهی بخورید.
این کارشناس تغذیه با تأکید به اینکه مصرف میوه و سبزیجات غنی از فیبر و آب هستند خاطر نشان کرد: از مصرف لبنیات پرچرب از جمله خامه، کره، پنیر خامه ای که سرشار از اسیدهای چرب اشباع هستند و شکستن آنها برای بدن بسیار دشوارتر است خودداری کنید و مصرف کیک و فست فودها را که باعث تشکیل ذخیره چربی در بدن و ایجاد سلولیت می شود را کاهش دهید. 

لینک های مهم