دسرهای ژله ای بخوریم یا نخوریم

ژله، کرم کارامل، پودینگ و موس ها از جمله دسرهایی هستند که معمولا بعد از ناهار یا شام در مهمانی ها سرو می شوند و طرفداران بسیاری به خصوص میان کودکان دارند. یکی از سوال های والدین این بچه ها این است که این خوراکی ها از چه موادی تشکیل شده اند و آیا مصرفشان برای سلامت فرزندشان خوب است یا نه...
حتی بسیاری از والدین دوست دارند، بدانند دسرهای شیری و خامه ای را می توانند جایگزین شیر مصرفی روزانه فرزندشان کنند؟ در گفت وگویی با مهندس شهرام ارشدی نژاد، کارشناس ارشد صنایع غذایی و مدرس دانشگاه سعی کردیم به این سوال ها پاسخ دهیم.

▪ در بازار انواع دسرهای آماده مانند ژله، کرم کارامل و پودینگ به فروش می رسد. این دسرها از چه موادی تشکیل شده اند؟
تمام این دسرهایی که نام بردید در واقع فراورده های ژله ای هستند که به صورت پودر دسرهای ژله ای (پودر ژله، کرم کارامل، پودینگ و پودر کاستارد و موس) ژله آماده مصرف (ژله نوشیدنی و ژله قنادی) یا ژله فرم دار (پاستیل) عرضه می شوند. ترکیب های این دسرها معمولا شامل شکر، رنگ های مصنوعی اما مجاز خوراکی، اسانس های مجاز خوراکی و اسیدهای خوراکی مثل اسیدسیتریک و اسیدتارتاریک و مواد ژله ای کننده است. ترکیبات پودر کارامل نیز شامل شکر، نشاسته ذرت، کاراجینان یا آگار آگار، وانیل و رنگ مجاز خوراکی است. برخی دسرهای آماده کرمی مثل موس و پودینگ هم از ترکیب خامه، شکر، نشاسته، پودر شیر خشک، رنگ و طعم دهنده ها و مواد تثبیت کننده به دست می آیند.

▪ منظورتان از مواد ژله ای کننده چیست؟
مواد ژله ای کننده عمدتا یا از کربوهیدرات ها هستند مثل پکتین که از تفاله میوه ها تهیه می شود یا از انواع صمغ ها مثل کاراجینان و آگارآگار که حاصل گیاهان و جلبک های دریایی اند یا پروتئین هایی مثل ژلاتین.