طرح آشپزخانه اپن

اين طرح اجازه باز شدن آشپزخانه به داخل اتاق ديگر، معمولا" اتاق نشيمن را مي دهد. طرح آشپزخانه اپن، طرحي است که دسترسي آسان به همه قسمتهاي آشپزخانه را ميسر مي سازد. اين طرح مي تواند در هماهنگي کامل با ساير دکوراسيون منزل باشد. در اين مکان کابينت ها معمولا" روي يک ديوار نصب مي شوند و جزيره در حد فاصل اتاق نشيمن و آشپزخانه. در آشپزخانه طرح اپن، بايد به جاسازي درست مثلث ابزار کار يخچال، سينک واجاق گاز توجه کافي داشت که سهولت فعاليت در آشپزخانه تحت الشعاع باز بودن آشپزخانه قرار نگيرد.

چيدمان کابينت آشپزخانه بايد به گونه اي باشد که شکيل و چشم نواز بوده وجانمايي تمام وسايلي که در يک زمان خاص مورد احتياج است در بهترين وضعيت دسترسي باشد بخصوص اصلي ترين آابزار کار يخچال، سينک و اجاق گاز که به آن مثلث دستيابي آشپزخانه مي گويند.

يخچال، سينک و اجاق گاز هر کدام محل دپوي مواد اوليه آشپزخانه، محل آماده سازي و پردازش مواد و بالاخره عمليات پخت و پز را انجام مي دهد. از آنجا که بيشترين وقت آشپز حول اين سه محور صرف مي گردد، نزديکي اين وسايل به يکديگر موجب سهولت در کار خواهد شد.

همانطور که مي دانيد آخرين مراحل تکميل ساختمان جانمايي آشپزخانه است و اين در واقع هنر طراح آشپزخانه است که با تمامي مسائل و معايب احتمالي به جاي گذاشته شده ار معماري ساختمان، کنار آيد و تمامي تلاشش را به اين جهت معطوف دارد که، زيبا ترين طرح ممکن را براي فضاي آشپزخانه طراحي کند تا چيدمان کابينت ها هدفمند و تکنيکي انجام پذيرد.

در گذشته عمق يونيت ها در کابينتهاي آشپزخانه زميني معادل 45 سانتي متر و عرض صفحات کابينتها 50 سانتي متر بود. ولي از اوايل دهه 80 که براي اولين بار در ايران توليد کابينت آشپزخانه آغاز شد. به سبب استفاده از صفحات لب گرد، کابينت زميني با عرض 60 سانتي متر و عمق يونيت نيز تا 56 سانتي متر افزايش يافت که بعد از آن تقريباً بعنوان ابعاد استاندارد براي يونيت زميني بکار ميرود. در مورد يونيتهاي هوايي يا ديواري به عمق 30 سانتي متر و حد اکثر 35 سانتي متر و ارتفاع 70 سانتي متر تا 90 سانتي متر است که با توجه به ابعاد آشپزخانه انتخاب مي شود .