اجرای برنامه‌های غریبه بر روی ساعت‌های هوشمند اپل

همزمان با انتشار اخباری در مورد عرضه ساعت‌های هوشمند توسط اپل گفته می‌شود این ساعت‌ها امکان نصب و اجرای برنامه‌های طراحی شده توسط افراد و شرکت‌های ثالث را دارند.
به گزارش فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، این امر تحولی در سیاست‌های همیشگی اپل است که معمولا به دیگران اجازه نمی دهد برنامه‌هایی برای اجرا بر روی تولیداتش طراحی کنند و اگر هم قرار به چنین کاری باشد باید از اصول و سیاست های دقیق اپل تبعیت شده و عرضه و بازاریابی آنها از کانال های تایید شده این شرکت صورت بگیرد.
بر اساس این اخبار برنامه‌های عرضه شده برای ساعت‌های هوشمند به طور مستقل قابل دسترس خواهند بود و البته به روال گذشته برنامه‌های مورد تایید اپل هم از طریق فروشگاه آنلاین app آن عرضه می‌شود.
هنوز زمان دقیق عرضه ساعت های هوشمند اپل مشخص نشده، اما گفته می شود که این ساعت ها احتمالا در اوایل سال 2015 در دسترس علاقمندان قرار می گیرد. ظاهرا اپل کیت توسعه نرم افزاری ساعت هوشمند خود را در اختیار برخی شرکت های فناوری گذشته و این امر به آنها کمک خواهد کرد نرم افزارهای سازگار با آن را طراحی و عرضه کنند.
یکی از مهم ترین ویژگی های ساعت هوشمند اپل تجهیز آن به امکاناتی برای کنترل سلامت و حفظ تناسب اندام است. به منظور این کار تعداد زیادی حسگر در ساعت یاد شده نصب می شود. برخی از این حسگرهای بی سیم و تراشه های NFC هم پرداخت همراه را برای کاربران تسهیل می‌کنند.