کابینت ها را دریابید

رنگ آميزي کابينت ها يکي از تاثيرگذارترين کارهايي است که در تغيير جلوه آشپزخانه نقش دارد. با اين کار مي توان علاوه بر جلوه کابينت ها نما و حس و حال آشپزخانه را نيز به کلي تغيير داد. با يک رنگ آميزي ساده جلوه آشپزخانه دوست داشتني شما متحول و تازه شده و از يکنواختي و کسل کنندگي خارج مي شود اما پيش از رنگ آميزي کابينت ها بهتر است به تاثيري که هر رنگ بر فضاي آشپزخانه شما مي گذارد توجه داشته باشيد.
هم نشيني نارنجي با صورتي : اين ترکيب رنگي شاد و مفرح است. نارنجي تند به همراه صورتي تيره زماني که با کفپوشي از جنس بامبو هم نشين مي شود زيبايي چند برابر پيدا مي کند . بهتر است در استفاده از اين پالت رنگي شاد از يکي از رنگ ها به مقدار کم و به عنوان رنگ چاشني استفاده کنيد.
رنگ اشتها :قرمز اشتها را به شدت تحريک مي کند از اين رو گزينه اي مناسب براي آشپزخانه محسوب مي شود. زماني که قرمز با سبز سدري تيره هم نشين مي شود جلوه اي تسکين دهنده به وجود مي آورد. اين احساس هنگام هم نشيني رنگ قرمز براي کابينت ها و کفپوش چوبي آشپزخانه نيز رخ مي دهد.
سين مثل سيب، مثل سبز :اگر به دنبال ترکيبي با طراوت و روح بخش هستيد حتما سبز سيبي را براي کابينت هايتان انتخاب کنيد و مقداري سبز ليمونادي را کنار آن بگنجانيد. اين ترکيب بي نظير است.
آرامش در آشپزخانه فيروزه اي :فيروزه اي رنگي پرطرفدار براي کابينت ها به خصوص براي طراحان داخلي است. اين رنگ فضايي آرامش بخش ايجاد مي کند وکمتر رنگي چنين قدرتي را دارد. در آشپزخانه اي با کابينت هاي فيروزه اي از چوب بلوط عسلي رنگ براي کف استفاده کنيد.
زنجبيلي به شرط حضور استيل :زنجبيلي نيز رنگ مناسبي براي کابينت هاست و زيبايي آن زماني بيشتر و بهتر خودنمايي مي کند که با سطوح استيل و کفپوش چوب بلوط گيلاسي رنگ هم نشين شود.
مشکي و درخشش آشپزخانه :مشکي رنگ بسيار شيک و منحصر به فردي براي افرادي است که عاشق خاص بودن هستند. اين رنگ به خصوص براي کابينت آشپزخانه هايي با کفپوشي چوبي از جنس چوب گردو ترکيبي بسيار شيک و وزين است. لوازم برقي استيل در آشپزخانه اي با کابينت هاي مشکي به خوبي مي درخشد.
مدرن و گرم :مدرن هميشه به معني سرد و استريل شده نيست. رنگ سبز مايل به زرد براي کابينت ها در کنار کف پوشي از چوب بامبو فضايي مطبوع، گرم و مدرن ايجاد مي کند.
خنثي اما شيک :براي طرفداران رنگ هاي خنثي و آرام هم پيشنهادي بي نظير داريم. ترکيب طوسي فيلي در کنار طوسي تيره و کفپوشي از چوب گردو ستي بسيار شيک و زيبا براي رنگ کابينت ها و دکوراسيون آشپزخانه شما فراهم مي کند. با اين ترکيب بدون اضافه کردن رنگي تند، به آشپزخانه خود عمق و جذابيت مي بخشيد.
رنگ آميزي کابينت ها :اگر مي خواهيد خودتان کابينت هاي آشپزخانه را رنگ کنيد بهتر است پيش از شروع کار اين راهنماي کوتاه را مطالعه کنيد.

? . در کابينت ها را جدا کنيد و کشوها را از جاي خود خارج سازيد. سپس سطوح را کاملا از هرگونه چربي و کثيفي تميز کنيد.
? . زيرسازي يکي از مراحل مهم براي اين کار است، زيرا براي رسيدن به يک نتيجه نهايي تميز و زيبا زيرسازي مناسب لازم است.
پس از نظافت سطوح، تمام حفره ها و خراش ها را بتونه و سپس با يک سمباده سطح را کاملا يک دست و صاف کنيد.
? . حال نوبت به رنگ آستر است. آستر مناسب براي زير رنگ را مي توانيد از رنگ فروشي ها خريداري کنيد. لايه آستر کمک مي کند تا جلوه رنگ بسيار بهتر شود.
? . براي رسيدن به بهترين نتيجه و سطحي لطيف پس از آسترکشي يک بار ديگر سمباده کشي کنيد و سپس بار ديگر يک لايه آستر روي سطح بکشيد.
? . پس از خشک شدن آستر سطوح را به خوبي گردگيري وتميز کنيد.
? . حال رنگ مورد نظر خود را داخل دستگاه اسپري کن بريزيد و به رنگ آميزي درهاي کابينت ها بپردازيد
? . حداقل دو لايه رنگ روي سطوح در کابينت ها اعمال کنيد. دقت داشته باشيد که رنگ هاي نيمه براق گزينه هاي مناسبي براي رنگ آميزي کابينت ها هستند، زيرا هم با دوام ترند و هم راحت تر تميز مي شوند.