کابینت‌های فرسوده را تعمیر کنیم

معمولاً کابينت‌هاي فلزي و به‌خصوص آنهايي که از خانه‌اي به خانه‌اي ديگر منتقل مي‌شوند و همچنين کابينت‌هاي فلزي نواحي مربوط همچون نقاط باراني، خيلي زود دچار پوسيدگي يا فرورفتگي مي‌شوند. هرگاه در قسمتي از کابينت آثاري از پوسيدگي جزئي را مشاهده کرديد، بلافاصله آن نقطه را خوب تراشيده تا آثار پوسيدگي از بين برود. سپس کمي محلول ضدزنگ با قلم‌مويي کوچک به آن نقطه زده و در ادامه پس از خشک شدن، روي آن را رنگ هم‌رنگ کابينت بزنيد.اگر در يا بدنه کابينت فلزي شما يک‌جداره بود و در آن فرورفتگي بزرگي مشاهده کرديد، نگران نباشيد، با کمي دقت مي‌توانيد با وارد کردن ضربه‌اي ملايم، آن فرورفتگي را به حالت اول خود بازگردانيد.

براي اين کار قسمت مورد نظر را گرفته و سپس پارچه يا حوله‌اي بر پشت ناحيه فرورفته قرار دهيد و سپس با استفاده از وسيله‌اي همچون چکش لاستيکي يا وسايل مشابه، ضربه‌اي متناسب وارد کنيد.اين کار موجب مي‌شود تا رنگ کابينت هم نريزد. هميشه نگاه کلي به لولا و محل گير در کابينت‌ها داشته باشيد و نقاط لازم را روغن‌کاري کنيد تا بر عمر آن افزوده شود.

دقت کنيد که پايه‌هاي کابينت متناسب و هم‌اندازه باشند و در صورت نياز آنها را تنظيم کنيد. توصيه جدي ما اين است که از چسباندن اشياي تزئيني حتي با استفاده از آهن‌ربا به کابينت‌ها خودداري کنيد چون اين کار باعث خش‌دار شدن تدريجي بدنه کابينت فلزي شما مي‌شود.