زیبایی یک آشپزخانه با کابینت های زیبا

شما هم تا به حال در آگهي هاي خريد و فروش آپارتمان و خانه ديده ايد که مطالبي هم درباره ي جنس و نوع کابينت ها نوشته مي شود ، به نظر شما آيا واقعا طرح ، جنس و رنگ کابينت ها تا اين اندازه در زيبايي خانه شما مهم هستند ؟
بله صد در صد مهم اند . به اين صورت که با انتخاب طرح و رنگ مناسب مي توان آشپزخانه هاي کوچک و دل گير را شاد و حتي گاهي بزرگ تر نيز جلوه داد و يا اين که حس و حال متفاوتي را به فضاي آشپزخانه بخشيد . براي مثال اگر آشپزخانه ي شما کوچک است ، بهتر است از کابينت هايي استفاده نماييد که رنگ هاي تند و گرم مانند قرمز نداشته باشد زيرا اين رنگ ها فضاي آشپزخانه تان را کوچک تر نشان مي دهند .
کابينت ها نيز همانند ديگر قسمت هاي آشپزخانه نياز به تميز کردن دارند ، ولي بايد دقت داشته باشيد که تميز کردن آن ها قوانين خاص خودش را دارد . براي مثال هيچ وقت نبايد براي نظافت و تميز کردن کابينت ها از سيم ظرفشويي و يا اسکاچ هاي زبر استفاده کرد ، چون اين گونه وسايل باعث خش افتادن روي سطح کابينت ها مي شوند . به جاي آن ها از يک اسفنج نرم و يا دستمال هاي مخصوص کمک بگيريد . اگر مي خواهيد از مواد شوينده اي که در بازار وجود دارد ، استفاده کنيد قبل از استفاده حتما شيوه مصرف آن ها را مطالعه کنيد و طبق آن نظافت را آغاز نماييد .
پس از استفاده از کابينت ها در هاي آن ها را کاملا ببنديد و آن ها را براي مدت طولاني باز نگذاريد ، اين کار نه تنها باعث مي شود که آشپزخانه تان زيبا تر به نظر برسد بلکه از وارد شدن بخار ناشي از پخت غذا به داخل کابينت ها جلوگيري نيز مي کند . از طرفي نيز باز ماندن درها به مرور زمان باعث افتادگي ، صدا کردن و لق شدن آن ها در هنگام باز و بسته شدن مي گردد . در ضمن هيچ وقت بر روي کابينت ها ننشينيد . تعجب نکنيد زيرا بسياري از افراد عادت دارند که روي کابينت ها بنشينند و از آن ها به جاي صندلي استفاده مي کنند . اين کار باعث مي شود که پايه هاي کابينت لق شوند و در نتيجه باعث زود تر خراب شدن آن ها نيز مي گردد .
اگر کابينت شما فضاي زير آن خالي است نبايد آن را خيلي سنگين کنيد ؛ براي مثال بر روي کابينتي که زير آن ماشين لباسشويي قرار گرفته است به هيچ وجه نبايد از ظرف و ظروف پر باشد .