رعایت نکات فنی و حفاظتی پس از نصب کابینت

نکات فني

* درب هاي کابينت آشپزخانه را بيش از حد خود باز نکنيد و يا محکم در جاي خود نکوبيد چون در اين صورت پس از مدت کوتاهي درب ها از حالت طبيعي خود خارج شده و دچار افتادگي ميشود و بايد رگلاژ ( سرويس ) شوند.

* لولاها بايد متناسب با وزن درب انتخاب شوند در غير اينصورت درب پس از مدتي دچار افتادگي مي شود

* از ريلهاي مناسب براي کابينت آشپزخانه خود استفاده کنيد زيرا روان حرکت کردن کشوها از موارد مهمي است که بايد به آن پرداخته شود .

* در صورت گير کردن کشو و به راحتي داخل نشدن آن کشو را خارج نموده و کليه پيچهاي ريلهاي متصل به بدنه را بررسي نماييد در صورت بيرون ماندن پيچ آن را بر جاي خود بنشانيد و کشو را در جاي خود بگذاريد.

*حد اکثر از پايه هاي فلزي براي کف کابينت آشپزخانه خود استفاده کنيد چون داراي توان بيشتري براي تحمل وزن کابينت مي باشد.

* در صورت مشاهده پيچي که از کار بيرون مانده آن را در سر جاي خود بنشانيد زيرا با شل ماندن آن پيچ، کار به خوبي به يکديگر جفت نمي شود .

* از نوارهاي لب چسبان مناسب استفاده کنيد. نوارهاي لب چسبان براي اين به کار مي رود که لبه هاي خام نئوپان يا MDF ديد نداشته باشد. در صورت ديدن زردي بر روي اين نوارها که اکثراً بر روي نوارهايي با رنگ سفيد قابل ملاحضه است بدانيد که آن نوار سوخته است و پس از مدتي کنده خواهد شد. براي کنده نشدن اين نوارها ميتوانيد از نوع مرغوب آن به نام (ABS) که يک ورقه پلاستيک به ضخامت نئوپان و يا MDF است استفاده نماييد .

* پس از نصب کابينت هاي آشپزخانه، قيدها يعني محل اتصال دو بدنه را که در کابينت زميني و در سقف آن مي باشد بررسي کنيد تا ترک نخورده باشد چون در صورت ترک خوردگي آن و يا هر قسمت ديگر، اين ترکها بزرگتر شده و امکان بروز هر نوع مشکلي مي باشد.

براي اطمينان از ابعاد کابينت آشپزخانه خود کليه کابينت هاي خود را به اين طريق اندازه گيري نماييد :

هر کابينت را به صورت مجزا از يک قطر به قطر ديگر آن اندازه بزنيد در صورت مساوي بودن قطرها و يا تا 2 ميلي متر خطا ، متوجه خواهيد شد که کابينت ها اصولي بسته شده اند. در صورتي که کابينت از 2 ميلي متر بيشتر خطا داشته باشد کابينت اصولي بسته نشده است و در اصطلاح به آن مي گويند دوئيده شده است.د در اين صورت کابينت کج بسته شده است و درها خوب بر روي آن جفت نميشود . دوئيدگي يکي از اشکالات مهم کابينت ميباشد که در مرحله ساخت بايد آن را رعايت کرد در غير اين صورت در موقع نصب مشکلات جدي يراي نصب کننده بوجود مي آيد. دوئيدگي يکي از مسائل مهم در توليدات چوبي مي باشد.

* اگر به کابينت نصب شده بر روي ديوار خود شک داريد که از جنس نئوپان يا MDF است و تمام قسمتهاي خام محصول با نوار پوشيده شده است مي توانيد اتو را روشن کنيد پس از داغ شدن آن را بر روي نوار بکشيد نوار نرم شده و با دست خود آن را بلند کنيد. در اين صورت متوجه نوع جنس مصرفي خواهيد شد .

* صفحه کابينت بايد به سقف کابينت زميني پيچ شود تا بتوان آن را عوض کرد. در بعضي موارد مشاهده شده است که صفحه کابينت را به سقف کابينت زميني با چسب متصل کرده اند. اين کار درست نمي باشد چون در صورت بروز مشکل براي صفحه رويي کل کابينت زميني بايد جمع شود.